Nowości  Linie lotnicze  Lotniska    
 


mojeprzeloty.pl > LOT uruchomił loty z Krakowa do Budapesztu

2018-04-28 LOT uruchomił loty z Krakowa do Budapesztu

LOT uruchmił loty na trasie Kraków Balice (KRK) - Budapeszt (BUD).

"Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń LOT w Krakowie. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Budapesztu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży lotniczej między Krakowem a Budapesztem, co znacząco poprawi to komfort podróżowania naszych pasażerów na Węgry." - powiedział Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska.

Pierwszy samolot polskiego narodowego przewoźnika wystartował z Krakowa do Budapesztu 28 kwietnia 2018 roku o godz. 07:55. Rejs powrotny z Budapesztu do Krakowa zaplanowany był na 09:35. Rozkładowy czas przelotu to 1 godz. 5 minut.

Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października 2018 roku, na trasie Budapeszt - Kraków do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów w tygodniu - we wszystkie dni oprócz czwartków.

"Pod względem liczby pasażerów Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce i pierwszym w regionach. W ciągu ostatnich miesięcy konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu. W miarę pojawiających się możliwości biznesowych i coraz większej dostępności floty wykorzystujemy rosnący potencjał połączeń portów regionalnych, w tym Krakowa." - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Loty na nowej trasie odbywają się samolotami Bombardier Q400. Oferuje on 78 foteli w trzech klasach podróży.

mojeprzeloty.pl na serwisach społecznościowych: